Coaching

Czasami jest tak, że zewnętrznie mamy wszystko czego nam trzeba: pracę, dom, rodzinę, jednak cały czas doskwiera nam brak radości, sensu, spełnienia. Warto poszukać, co za tym stoi. Taki dyskomfort jest często zaproszeniem do rozwoju.

Jak znaleźć to, co mnie karmi, co mnie buduje i wspiera? Może warto zająć się relacjami, które tworzę? Z moim partnerem, moimi dziećmi, moimi współpracownikami, przyjaciółmi? Może pomyśleć o  pasjach, zainteresowaniach, na które wydaje się, że nie mam teraz czasu. Może praca, którą wykonuję rutynowo potrzebuje powiewu świeżości, inspiracji? A może to czas, aby zacząć robić coś nowego?

Jeżeli odczuwasz, że jest Ci  w życiu „niewygodnie” i chcesz to zmienić, ale nie wiesz jak, albo nie wiesz co masz zmienić, zapraszam Cię. To może być jedna z ciekawszych podróży w Twoim życiu.

Pani Marta ma 35 lat, partnera i 2 dzieci w wieku 4 i 7 lat. Przyszła do coacha, kiedy od, mniej więcej, roku z trudnością wstawała codziennie rano. Najtrudniej było od poniedziałku do piątku. Czuła niechęć i perspektywa spędzenia całego dnia w łóżku niezmiennie, codziennie, wydawała jej  się bardziej kusząca. Wakacje i ferie były czymś, o czym nieustannie marzyła.

Nie zawsze tak było, kiedy rozpoczynała swoją pracę w szkole, leciała tam, codziennie, jak na skrzydłach. Właściwie przez kilka pierwszych lat czuła poranny entuzjazm, oczekiwanie na to, co wydarzy się tego dnia. Czy to możliwe, że powinna zmienić zawód? Całe studia marzyła o pracy w szkole, uwielbiała młodzież, chciała przed nimi odkrywać uroki literatury, która była jej wielką miłością. Co się stało?

Z takim dylematem Marta trafiła do coacha. Przyjrzała  się temu, co w pracy nauczyciela, przez tyle lat, podobało jej się najbardziej, dawało jej najwięcej satysfakcji, najbardziej ją rozwijało i karmiło. Co teraz w pracy napawa ją największą niechęcią i rezygnacją.

Po przyjrzeniu się swoim potrzebom, talentom i możliwościom, Marta podjęła decyzję o dalszym rozwoju zawodowym. Rozpoczęła studia podyplomowe i wkrótce zmieniła pracę na taką, w której mogła rozwinąć skrzydła i zajmować się największą pasją swojego życia – literaturą.

A Ty? Jesteś gotów zmienić swoje życie? Czy tylko potrzebujesz drobnych korekt? Jesteś zwolennikiem rewolucji czy ewolucji?

Magda Ratz – Hernik

Poradnia Perspektywa

Comments are closed.